نشانه‌های خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

در این نشوتار قصد داریم تا در مورد خرابی برد ماشین لباسشویی بوش ، نشانه‌های آن و روش برطرف کردن این مشکلات با شما صحبت کنیم. ماشین لباسشویی وسیله‌ای است که امروزه اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند و در واقع کار شستشوی لباس را برای ما راحت‌تر می‌کند. ماشین لباسشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده و هر کدام از این قطعات کار مخصوص به خود را انجام می‌دهند. در صورت بروز مشکل برای هر یک از این قطعات ممکن است ماشین به خوبی کار نکند و دچار مشکل شود. یکی از این قطعات برد ماشین است که تنظیمات سایر قطعات را بر عهده دارد. اگر شما نیز احتمال می‌دهید برد ماشین لباسشویی‌تان دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خود دارید، تا پایان مطلب با ما باشید تا با نشانه‌های خرابی برد ماشین لباسشویی بوش آشنا شوید.

برد ماشین لباسشویی چیست؟

به‌طور کلی برد لباسشویی حکم مغز در بدن انسان را دارد. همان‌طور که تمام اعضای بدن انسان از مغز فرمان می‌گیرند و فعالیت می‌کنند، برد نیز در ماشین، کار مغز را انجام می‌دهد و یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی و انواع لوازم خانگی محسوب می‌شود. در واقع عملکرد تمام اجزای ماشین لباسشویی اعم از موتور، المنت‌ها، سنسورها، پمپ تخلیه و غیره وابسته به برد دستگاه است.
برد، قطعه‌ای است که از ابتدای روشن شدن دستگاه تا زمان خاموش شدن در حال کار کردن بوده و اگر مشکلی برای این قطعه به وجود بیاید باعث بروز مشکلات متعدد یا از کار افتادن ماشین لباسشویی خواهد شد. در برد الکتریکی ماشین لباسشویی آی سی قرار دارد که یکی از مهمترین قطعات برد است در واقع این قطعه دستورات را بین اجزای دیگر ماشین لباسشویی تقسیم خواهد کرد.

علت‌های خراب شدن برد لباسشویی

خرابی برد لباسشویی می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد برخی از این دلایل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. در حقیقت نوسانات برق یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل خرابی برد است که به دلیل جریان برق نامنظم رخ می‌دهد. برای پیشگیری از بروز این مشکل می‌توانید از محافظ‌های برقی استفاده نمایید.
 2. یکی دیگر از علت‌های خرابی برد، آتش‌سوزی است که در این صورت شما می‌بایست برد را تعویض کنید؛ چرا که کاملا از بین خواهد رفت و قابل تعمیر نخواهد بود.
 3. اگر آب به قسمت الکترونیکی یا همان برد ماشین نفوذ پیدا کند باعث اتصالی کردن برد و در نهایت موجب سوختن آن خواهد شد؛ همچنین باعث برق گرفتگی نیز می‌شود و بسیار خطرناک است.
 4. زمانی که البسه زیادی برای شستن دارید بایستی در دو مرحله آن‌ها را بشویید در غیر این صورت فشار زیادی به ماشین وارد خواهد شد و بر عملکرد برد تاثیر خواهد گذاشت. همچنین در بین هر دو شستشو باید حداقل یک ساعت تاخیر بیندازید.
 5. از دیگر دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی بوش قرار داشتن در محیطی بسیار گرم و مرطوب است. اگر ماشین لباسشویی در محیطی گرم و مرطوب باشد، حین کار کردن دمای خازن‌ و برد بالا خواهد رفت. پس در هنگام نصب ماشین لباسشویی بوش باید آن را در محیطی خشک و خنک نگه دارید.
 6. نه تنها ماشین لباسشویی بلکه تمام لوازم خانگی به دلیل عدم آگاهی و استفاده نادرست از آن‌ها دچار اختلالات خواهند شد؛ از این رو باید استفاده صحیح از دستگاه را یاد گرفت.
خرابی برد ماشین لباسشویی بوش
نشانه‌های خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

نشانه‌های خرابی برد ماشین‌ لباسشویی بوش

از آنجا که برد در دستگاه وظیفه کنترل قطعات دیگر را بر عهده دارد اگر دچار مشکل شود ماشین با خطاهای زیادی مواجه شده و ما را مطلع خواهد کرد. برخی علائم و نشانه‌ها وجود دارند که ما را از خراب شدن برد دستگاه آگاه خواهند کرد از جمله:

 1. برنامه شستشویی که تعیین کرده‌اید به درستی اجرا نمی‌شود.
 2. لباسشویی روشن نخواهد شد.
 3. آب ماشین لباسشویی گرم نمی‌شود.
 4. آب لباسشویی تخلیه نمی‌شود.
 5. لباسشویی حین شستشو به‌طور ناگهانی متوقف می‌شود.
 6. روی نمایشگر ماشین، کلمه ارور نشان داده خواهد شد.
 7. به صدا در آمدن صدای هشدار به صورت متعدد.
 8. درب دستگاه باز نخواهد شد.
 9. آب زیادی در مخزن آب جمع می‌گردد‌.

اگر ماشین لباسشویی شما با هر یک از عوامل اشاره شده مواجه شد خبر از خرابی برد دستگاه داده و باید جهت تعویض یا تعمیر برد سریعا با نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

به طور کلی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش کار ساده‌ای نیست و باید توسط تکنسین‌های مجرب و افراد متخصص در این زمینه صورت گیرد. اما می‌توان گفت برخی تعمیرات جزئی وجود دارند که هر فردی می‌تواند در منزل آن‌ها را بررسی کند؛ اما این کار حتی‌الامکان باید توسط متخصصین انجام شود.
برای این کار ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید چرا که لازمه تعمیر لوازم برقی این است که ابتدا تمام اتصالات برقی قطع شوند. سپس برای دسترسی به برد دستگاه می‌بایست کنترل پنل را از ماشین خارج کنید. برای این کار تمام پیچ‌ها و اتصالات پنل را باز کرده و آن را به آرامی از ماشین لباسشویی جدا کنید. بعد از اینکه کنترل پنل را خارج کردید خازن‌های ماشین را مورد بررسی قرار دهید خازن‌ها باید صاف باشند. چنانچه خازن‌ها دارای تاخوردگی باشند یا شکسته شده‌اند به این معنی است که از برد خارج شده‌اند.
قطعا شما ‌نمی‌توانید به تنهایی در منزل ماشین لباسشویی را تعمیر کنید اما موارد ذکر شده جهت بررسی دستگاه و پی بردن به علت خرابی آن برایتان مؤثر خواهد بود. لازم به ذکر است که تنها خراب شدن برد نیست؛ بلکه به دلیل اتمام طول عمر قطعه، ممکن است مشکلاتی برای آن ایجاد شود که در این صورت برد باید به طور کلی تعویض شود.

تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان

به‌طور کلی ماشین لباسشویی ابزاری است که کار ما را راحت کرده و یکی از وسایل پرکاربرد و ضروری است که در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو، در پی استفاده متعدد ممکن است دچار فرسودگی یا مشکلاتی شود که در این مطلب به آن اشاره کردیم و تمام اقدامات لازم را برای این مشکل بیان کردیم. با این حال، همانگونه که اشاره شد، اکثر افراد به تنهایی قادر به تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش خود نیستند و حتما باید در این زمینه از تعمیرکار حرفه ای لباسشویی بوش کمک بگیرند.
در این زمینه ما به شما شرکت سروش سرویس را معرفی می‌کنیم. این شرکت به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات بوش در اصفهان، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفارش خدمات و تعمیرات انواع لوازم خانگی بوش است. تکنسین‌های این شرکت با تجربه بالا در زمینه تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش، قادرند، دستگاه شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و با بکارگیری بهترین قطعات یدکی تعمیر کنند. پس در صورت نیاز به تعمیر فوری ماشین لباسشویی بوش، فرصت را از دست نداده و با شماره‌های این شرکت تماس بگیرید.