رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش که نیاز به تعمیر دارند

مشکلات ماشین لباسشویی بوش

یکی از کارخانجات که ماشین لباسشویی را در مدل‌های مختلف تولید می‌کند، بوش نام دارد. اگر شما در منزل خود از ماشین لباسشویی بوش استفاده می‌کنید باید با مشکلات رایج آن آشنا شوید تا بتوانید با سرعت بیشتری عیب ماشین لباسشویی خود را پیدا کرده و برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود اقدام کنید. در بیشتر مواقع، مشکلات ماشین لباسشویی بوش نیاز به تعمیر داشته و در بسیاری از موارد خودتان نمی‌توانید عیب آن را برطرف نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این مشکلات با ما همراه شوید.

رایج‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش

روشن نشدن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایج که در انواع لباسشویی بوش به وجود می‌آید، روشن نشدن ماشین است. این اتفاق ممکن است به دلیل نرسیدن انرژی الکتریکی به داخل دستگاه باشد. گاهی اوقات چراغ ماشین لباسشویی روشن می‌شود اما ماشین لباسشویی کار نمی‌کند. در این حالت ممکن است برد کنترلی و نمایشی دستگاه دچار آسیب شده باشد. در برخی از موارد نیز کلیدها کار می‌کنند، اما ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود. در این حالت نیز برد کنترل لباسشویی مشکل دارد. روشن نشدن سیکل شستشو نیز می‌تواند به دلیل آسیب در برد کنترل اصلی، تایمر و قفل درب باشد.

باز نشدن درب

گاهی اوقات سوئیچ قفل درب لباسشویی مشکل پیدا می‌کند و این باعث می‌شود که درب ماشین لباسشویی باز نشود. شما باید از یک تعمیرکار حرفه ای لباسشویی بوش بخواهید که سوئیچ قفل درب دستگاه شما را تعویض نمایید.

نچرخیدن ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلات ماشین لباسشویی بوش ، نچرخیدن ماشین لباسشویی در سیکل شستشو است. این می‌تواند به دلیل پاره شدن تسمه درام و یا ساییده شدن زغال موتور باشد. خرابی کوپلینگ موتور، خراب شدن یاتاقان و قفل درب آن نیز از دیگر عوامل این مشکل هستند. سنسورهای لباسشویی در صورت افزایش بار داخل دستگاه از چرخیدن آن جلوگیری می‌کنند.
تسمه درام راه ارتباطی میان موتور لباسشویی و درام را برقرار می‌کند. اگر این تسمه دچار ساییدگی و اصطکاک باشد پاره شده و نمی‌تواند به شستشوی لباس‌ها کمک کند‌. در این صورت باید این تسمه تعویض شود. موتور نیز وظیفه اتصال موتور به سیستم انتقال نیروی ماشین لباسشویی را دارد.گاهی اوقات به دلایل مختلف کوپلینگ عمل نکرده و در صورت بار اضافی این قطعه می‌شکند. در این صورت باید آن را تعویض کرد.

تخلیه نکردن آب از دیگر مشکلات ماشین لباسشویی بوش

علت این مشکل، مسدود شدن شیلنگ لباسشویی یا خم شدن آن است. از دیگر عوامل آن می‌توان به مسدود شدن فیلتر، خرابی پمپ تخلیه و مجموعه قفل درب اشاره کرد. برای برطرف کردن این مشکل باید از یک نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش بخواهید تا اجزای گوناگون ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهد.

مشکلات ماشین لباسشویی بوش
رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش

آبگیری نکردن دستگاه

اگر ماشین لباسشویی شما آبگیری نمی‌کند به دلیل انسداد لوله‌ها، فشار کم آب و خراب بودن شیر برقی ورودی است. این اجزا باید مورد بررسی قرار گرفته و مشکل آنها برطرف شود. اگر شیر برقی ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد باید آن را تعویض و تعمیر کنید.

آبگیری بیش از حد

یکی دیگر از رایح‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش ، آبگیری بیش از حد ماشین در حین شستشو است. علت این کار می‌تواند به دلیل ایراد سوئیچ فشار و محفظه فشار باشد. شیر ورودی آب نیز موجب می‌شود که دستگاه بیش از حد آبگیری داشته باشد. در صورت خراب بودن شیر ورودی آب باید آن را تعویض کرد. سوئیچ فشار یا سوئیچ تنظیم نیز میزان ورود آب سرد و گرم به داخل ماشین لباسشویی کنترل می‌کند. اگر این سوئیچ خراب شود آب را بیش از حد به داخل ماشین لباسشویی وارد کرده و موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی می‌شود.

لرزش و تکان های شدید دستگاه از مشکلات ماشین لباسشویی بوش

دلایل مختلف موجب لرزش و تکان‌های شدید در ماشین لباسشویی بوش می‌شود. از دلایل آن می‌توان به محل نصب نامناسب، تراز نبودن لباسشویی، بار نامتعادل لباس و کمک فنر‌ها اشاره کرد یکی از مشکلاتی که نیاز به تعمیر دارد، خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی است. در صورت آسیب کمک فنرها باید برای تعویض و تعمیر آنها با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

لباسشویی بوش در حین برنامه متوقف می شود

اگر ماشین لباسشویی شما در حین شستشو متوقف می‌شود، ممکن است به دلیل اشکال در آبگیری، تخلیه آب، گرم شدن بیش از حد، تشخیص نشتی، برد کنترلی و تایمر آن باشد. در صورت بروز این مشکل شما باید برای تعمیر فوری لباسشویی بوش خود اقدام کرده و از یک تعمیرکار بخواهید که اجزای گوناگون دستگاه را مورد بررسی قرار داده و عیب آن را برطرف کند.

سرو صدای زیاد از دیگر مشکلات ماشین لباسشویی بوش

از مشکلات رایج دیگر ماشین لباسشویی بوش می.توان به باز نشدن پیچ‌های حمل‌ونقل، آسیب یاتاقان و پولی از دلایل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هستند. اگر یاتاقان‌ها بشکنند صدای بسیار زیادی از ماشین لباسشویی شنیده می‌شود و باید آنها را تعویض کرد‌. آسیب درکوپلینگ، موتور،کلاچ، تسمه، پمپ تخلیه و غیره نیز از عوامل موثر این آسیب در ماشین لباسشویی بوش هستند‌ اگر این اجزا دچار آسیب و ایراد شوند سر و صدای زیادی از ماشین لباسشویی شنیده می‌شود. در صورت بروز این مشکل باید حتماً ماشین لباسشویی را خاموش کرده و سریع از یک تعمیرکار ماهر لباسوشیی بوش در اصفهان و یا شهر خود بخواهید که عیب آن را برطرف کند. اگر شما نسبت به این مشکل سهل‌انگاری داشته باشید، آسیب زیادی به قطعات دیگر دستگاه وارد شده و هزینه‌های زیادی را باید برای تعمیر آن پرداخت کنید. سرعت عمل شما برای برطرف کردن هر یک از ایرادهای رایج ماشین لباسشویی بوش اهمیت زیادی در تعمیر آن در زمان و هزینه کمتر دارد.

سخن پایانی

همانطور که از این مقاله متوجه شدید مشکلات ماشین لباسشویی بوش  بسیار رایج و گاهی جدی هستند که در صورت به وجود آمدن این آسیب‌ها باید از یک تعمیرکار ماهر بخواهید که عیب دستگاه را برطرف نمایند. اگر در استفاده از دستگاه خود با هر یک از مشکلات ذکر شده روبرو شدید باید سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا از هزینه‌های بیشتر جلوگیری نمایید. در برخی مواقع قطعات آسیب دیده ماشین لباسشویی بوش نیاز به تعویض دارند و در برخی موارد نیز می‌توان آنها را تعمیر کرد. برای شناخت بیشتر ماشین لباسشویی بوش و اطلاعات کامل‌تر می‌توانید با شماره‌های مجموعه سروش سرویس که یک نمایندگی بوش در اصفهان است تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید. لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را درباره ماشین لباسشویی بوش و مشکلات رایج آن، با ما به اشتراک بگذارید.