نکات مهم در نصب ساید بای ساید

نصب ساید بای ساید

یخچال‌های ساید‌بای‌ساید از انواع یخچال‌هایی هستند که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. در هنگام نصب هر یک از لوازم برقی باید دقت بسیار زیادی انجام داد. دقت در نصب باعث افزایش طول عمر وسایل برقی خواهد شد. نکات مهمی که در نصب ساید بای ساید در نظر گرفته می‌شوند موجب جلوگیری از آسیب به آن و در نتیجه کاهش نیاز به تعمیر ساید بای ساید خواهد شد. در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی درباره نصب این یخچال فریزرها برای شما مطرح کنیم. اگر می‌خواهید نکات لازم را برای نصب این یخچال‌ها یاد بگیرید با ما همراه شوید.

مراحل مختلف نصب ساید بای ساید

نصب قطعات مختلف یخچال

نصب هر کدام از قطعات یخچال فریزر با قلق خاصی انجام می‌شوند. قطعات درونی و بیرونی یخچال نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارند. اگرچه شما دسترسی به قطعات درون یخچال ندارید اما می‌توانید با نصب صحیح قطعات بیرونی از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری نمایید. از قطعات بیرونی قابل نصب در یخچال می‌توان به لوله‌های آب اشاره کرد. لوله‌های آب برای برخی یخچال‌ها پیچیدگی بیشتری دارند.

نصب لوله پخش‌گر آب

یکی از مهمترین دستگاه‌هایی که در هنگام نصب ساید بای ساید اهمیت زیادی دارد، لوله پخش‌گر آب است. این لوله برای مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فشار آب پایینی دارند. برای ساختمان‌های چند طبقه و مناطقی که آب کمی در آنها وجود دارد از این لوله‌ها برای آبرسانی به طبقات فریزر استفاده می‌شود. این لوله به مخزن یخساز یخچال کمک می‌کند تا به راحتی یخ ساخته و در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد. اگر نصب این سیستم به درستی انجام شود فشار آب افزایش پیدا خواهد کرد و سیستم یخچال و فریزر مشکلی پیدا نخواهد کرد. بسیاری از افراد این سیستم را در هنگام نصب استفاده می‌کنند. این لوله پخش آب را در سایدبای‌ساید به درستی انجام می‌دهد. با این کار فشاری روی موتور یخچال برای ورود آب به وجود نخواهد آمد.

مراحل نصب لوله آب

اولین مرحله برای نصب ساید بای ساید قرار دادن لوله آب یخچال در محل اصلی است. برای نصب لوله آب باید نکات بسیار زیادی رعایت شود. ابتدا باید شیر فلکه اصلی خانه را قطع کرد تا نزدیکترین لوله آب شهری را پیدا کرد. باید یخچال به لوله آب سرد متصل شده و مطابق با دفترچه راهنمای نصب یخچال این کار را انجام داد. پس از اینکه جریان آب به فیلتر آب یخچال متصل شود باید دو و نیم لیتر آب برای پاکسازی و راه اندازی فیلتر به داخل آن وارد شود. توجه داشته باشید که حتما آب یخچال به آب سرد متصل شود. ورودی آب گرم باعث می‌شود لوله‌ها به مرور زمان پوسیده و خراب شوند. برای افزایش طول عمر سیستم آبرسانی یخچال فریزر باید از ورودی آب سرد استفاده کرد.

نکات مهم در نصب ساید بای ساید
نکات مهم در نصب ساید بای ساید

تراز کردن یخچال در هنگام نصب ساید بای ساید

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام نصب یخچال باید رعایت شود تراز کردن یخچال است. تراز کردن یخچال موجب می‌شود که هوای درونی آنها به طور متعادل پخش شود. در بسیاری از موارد مشکلات رایج در ساید بای ساید به دلیل عدم تراز مناسب یخچال است. در هنگام نصب یخچال باید از قرار دادن دستگاه در زمین‌های نامسطح پرهیز کرده و قسمت‌های زیرین را تنظیم نمایید. سعی کنید صاف‌ترین قسمت آشپزخانه خود را برای قرار دادن یخچال فریزر انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید یخچال خود را تراز کنید.

نکات مهم برای تنظیم کردن یخچال

قسمت‌های جلویی یخچال‌ها باید کمی بالاتر از قسمت‌های پشتی باشند. برای این کار شما باید تراز یخچال را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. این کار باعث می‌شود که فشار زیادی روی موتور یخچال وارد نشود. برای شل و سفت کردن پیچ‌های پایه‌های یخچال فریزر از ابزارهای گوناگون استفاده می‌شود. شما می‌توانید پیچ‌ها را تنظیم کرده و شیب مناسب را برای نصب ساید بای ساید به وجود آورید. اگر نتوانید تراز را انجام دهید می‌توانید از نصابان ماهر در این زمینه کمک بگیرد‌.

راهنمای قرارگیری صحیح ساید بای ساید

پس از اینکه اتصال قسمت‌های بیرونی سایدبای‌ساید انجام شود باید محل قرارگیری یخچال را مشخص کرد. محل قرارگیری یخچال باید به صورتی باشد که ۱۰ سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد. محل مناسب برای قرار دادن یخچال باید به دور از رطوبت و نور خورشید باشد. شما باید به دفترچه راهنمای یخچال فریزر مراجعه کرده و دستورالعمل‌های نصب ساید بای ساید را اجرا نمایید. پس از قرار دادن یخچال به طور دقیق آن را به برق متصل کرده و لامپ یخچال را چک کنید. تمام فضای یخچال باید توسط لامپ آن روشن شود. دما را در هنگام راه‌اندازی باید در سرد‌ترین حالت ممکن تنظیم نمایید. پس از زمان یک الی دو ساعت می‌توانید دما را به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

نصب و تعمیر ساید بای ساید در اصفهان

با توجه به مطالب بالا گفته شد که در نصب ساید بای ساید باید دقت بسیار زیادی صورت گیرد. نکات مهمی که در نصب این نوع یخچال‌ها رعایت می‌شود در طول عمر و کارکرد بهتر آنها تاثیر زیادی دارد. محل قرارگیری یخچال‌ها و لوله‌های ورودی آب باید با رعایت نکات مهم انجام شود. سعی کنید برای نصب این نوع یخچال از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. ممکن است به دلیل تراز نامناسب یخچال و قرار دادن آن در مکان نامناسب از طول عمر یخچال خود بکاهید. عدم رعایت نکات مهم موجب خسارات جبران‌ناپذیری برای استفاده طولانی مدت از یخچال ساید‌بای‌ساید خواهد شد.
اگر می‌خواهید خیالتان از بابت نصب یخچال ساید بای ساید خود راحت باشد، می‌توانید از خدمات مجموعه سروش سرویس استفاده نمایید. اگرچه مجموعه‌های زیادی برای نصب انواع یخچال و فریزر وجود دارد اما دقت در نصب، اهمیت زیادی دارد. مجموعه ما با سابقه‍‌ای طولانی در نصب و راه‌اندازی و تعمیر یخچال‌های ساید بای ساید این اطمینان را به شما می‌دهد که نکات مهم برای نصب آنها را رعایت کند. مجموعه ما از بهترین و مجرب‌ترین افراد برای این کار بهره می‌گیرد شما می‌توانید از خدمات حضوری و غیر حضوری شرکت سروش سرویس بهره‌مند شده و مشاوره لازم را دریافت نمایید. تمامی خدمات مجموعه سروش سرویس با هزینه‌های بسیار مناسب و به صرفه انجام خواهد شد. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر با شماره‌های درج شده در این مطلب تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.