رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی بوش شامل موارد مختلفی می‌شوند که در هنگام مواجه با آنها باید نکات مهمی جهت برطرف کردن آنها رعایت شود. ماشین‌های ظرفشویی بوش طرفداران زیادی دارند اما پس از مدتی دچار مشکلاتی خواهند شد که برخی از مشکلات به عنوان مشکلات رایج برای این ماشین‌ها شناخته شده‌اند که گاهی نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش را ایجاد می‌کنند. با ما همراه باشید تا برخی از این مشکلات را برای شما مطرح کنیم.

رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در ماشین های ظرفشویی بوش به وجود می‌آید روشن نشدن دستگاه است. این مشکل می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی مانند خراب شدن مدارها و سیم‌های داخلی ماشین ظرفشویی باشد. خرابی فیوز و بسته نشدن درب دستگاه نیز از دلایل ایجاد چنین مشکلی هستند. شما در هنگام مواجهه با این مشکل باید از سیم‌های برق و بسته شدن درب دستگاه اطمینان پیدا کنید. اگر نتوانستید مشکل را برطرف نمایید از یک تعمیرکار حرفه ای ظرفشویی بخواهید که این مشکل را برای شما برطرف نماید.

تمیز نشدن کامل ظروف

از دیگر مشکلات ماشین ظرفشویی بوش می‌توان به شسته نشدن کامل ظروف اشاره کرد. گاهی اوقات در عملکرد شستشوی ماشین ظرفشویی اختلال ایجاد می‌شود که موجب می‌شود ظرف‌ها به طور کامل تمیز نشوند. در این حالت ذرات غذا روی ظروف باقی می‌مانند و چربی‌ها به طور کامل پاک نخواهند شد. از دلایل این مشکل می‌توان به ماندن چربی درون آبپاش‌های داخلی دستگاه و خراب شدن فیلتر اشاره کرد. صفحه صافی ماشین ظرفشویی نیز تاثیر زیادی در این مشکل دارد. برای حل این مشکل باید قطعات داخل ماشین ظرفشویی به طور کامل تمیز شده و گاهی اوقات باید آنها را تعویض کرد.

خشک نشدن کامل ظروف پس از شستشو

ظرفشویی بوش باید پس از تمام شدن مراحل شستشوی ظروف، آنها را به طور کامل خشک کند. گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که در دستگاه به وجود می‌آید، ظروف پس از شستشو، کامل خشک نخواهند شد. از علت‌های ایجاد این مشکل می‌توان به خراب شدن مخزن تخلیه اشاره کرد. مسیر پمپ تخلیه به دلیل وجود ذرات ریز غذا و چربی‌ها مسدود می‌شود و آب به طور کامل از داخل ماشین ظرفشویی خارج نخواهد شد. این دلیلی برای خشک نشدن ظروف پس از مراحل شستشو است. برای برطرف کردن چنین مشکلی باید دریچه مخزن تخلیه را بررسی کرده و آن را به طور کامل تمیز کنید. اگر در صورت تمیز کردن این قطعه، مشکل ماشین ظرفشویی برطرف نشود باید این قطعه را تعویض نمائید. برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی بوش باید از قطعات اورجینال استفاده کرد تا برای این ماشین ظرفشویی مشکلی به وجود نیاید. برای این منظور با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

مشکلات ماشین ظرفشویی بوش
مشکلات رایج در ظرفشویی بوش

عدم آبگیری از دیگر مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

گاهی اوقات عملکرد آب‌گیری ماشین ظرفشویی به طور کامل انجام نشده و ظرف‌ها به طور کامل تمیز نخواهند شد. این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. از علت‌های آن می‌توان به بروز مشکل در شیر ورودی آب و مسدودیت قطعاتی همچون شناور آب اشاره کرد. خراب شدن تایمر و خراب شدن سوئیچ شناور می‌تواند از دلایل دیگر این مشکل رایج ظرفشویی باشد. برای رفع چنین مشکلی باید ابتدا شیر ورودی آب بررسی شده و پس از برطرف کردن عیب آن به سراغ قطعات دیگر رفت.

نشت آب

یکی دیگر از مشکلات ماشین ظرفشویی بوش ، نشت آب از دستگاه است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی مانند ترک خوردن واشرهای اطراف درب و پارگی شلنگ تخلیه آب باشد. گاهی اوقات به دلیل خراب شدن پمپ تخلیه ماشین نیز این مشکل رخ می‌دهد.

سرو صدای زیاد از دیگر مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

گاهی عواملی مانند خراب بودن قطعه پمپ دستگاه و اسپری آب و آبپاش‌ها باعث ایجاد سر و صدای بیش از حد از ماشین ظرفشویی می‌شوند. چیده نشدن ظروف در دستگاه به درستی و عوامل دیگری می‌توانند تاثیر زیادی در ایجاد سر و صدای اضافی دستگاه داشته باشند. برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید ظروف به طور دقیق درون ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. بعلاوه، باید به سراغ قطعه پمپ دستگاه و اسپری آب و آبپاش‌ها رفته و مشکلات آنها را نیز برطرف نمایید.

بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی بوش ایجاد بوی نامطبوع توسط این ماشین‌ها است. این مشکل می‌تواند به دلیل باقی ماندن چربی‌ها و ذرات ریز غذا در قسمت‌های گوناگون دستگاه باشد. این مواد بیشتر در صفحه صافی و اسپری‌ها قرار گرفته و پس از ماندن به مدت طولانی، بوی نامطبوعی تولید خواهند کرد. شما می‌توانید با استفاده از مواد خوشبوکننده درون ماشین ظرفشویی خود را تمیز کرده و از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری نمایید.

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم ماشین‌های ظرفشویی بوش این روزها طرفداران زیادی دارند و حتی اگر نکات مربوط به نگهداری از ماشین ظرفشویی را به‌خوبی رعایت کنید، ممکن است به دلیل عوامل مختلف دچار مشکلاتی شوند. برای برطرف کردن هر یک از مشکلات ماشین ظرفشویی بوش باید قطعات گوناگون این دستگاه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمنیه دارید با شماره‌های مجموعه سروش سرویس تماس بگیرید. شرکت سروش سرویس به عنوان نمایندگی مجاز بوش در اصفهان، بهترین مرجع برای سرویس و تعمیر انواع دستگاه و لوازم خانگی بوش و سایر برندها در اصفهان است. تکنسین‌های این شرکت دارای تجربه‌ای طولانی و موفق در امر تعمیر انواع ماشین ظرفشویی هستند و بهترین تعمیرات را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارایه می‌دهند.