تعمیر ماکروفر توکار

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر ماکروفر توکار

برای جلوگیری از افزایش خرابی قطعات ماکروفر و خرید مایکروفر جدید، تعمیر ماکروفر توکار بوش را به تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید. ماکروفر توکار هم مانند وسایل برقی دیگر به‌مرور دچار ایراداتی می‌شود و شما را در پخت‌وپز غذای سریع و لذیذ با مشکل و نگرانی روبرو می‌کند. در این مواقع با مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی بوش دیگر جای نگرانی نیست. مرکز سروش سرویس با اعزام تکنسین‌های ماهر به منزل شما برای تعمیر و سرویس ماکروفر به یاری شما می‌آید.

معرفی برندهای معتبر ماکروفر توکار

پیش از بررسی دلایل تعمیر ماکروفر توکار بهتر است با انواع آن و مهمترین برندهای آن بیشتر آشنا شویم. برند و کیفیت قطعات ماکروفر توکار در عملکرد و طول عمر دستگاه نقش مهمی دارد. مایکروفر برندهای معتبر به دلیل کیفیت بالای خود دیرتر خراب می‌شوند و شما را خیلی زود درگیر تعمیر دستگاه و هزینه‌های آن نمی‌کنند. در حال حاضر بهترین برندهای ماکروفر توکار در بازار عبارت‌اند از:

 • ماکروفر توکار بوش
 • ماکروفر توکار زیمنس
 • ماکروفر توکار ال‌جی
 • ماکروفر توکار دوو
 • ماکروفر توکار سامسونگ

اگر شما ماکروفر توکار برندهای بالا را برای آشپزخانه خود خریده‌اید، می‌توانید برای نصب، راه‌اندازی و سرویس ماکروفر از سروش سرویس کمک بگیرید. تکنسین‌های این مرکز تخصص و مهارت‌های لازم برای ارائه انواع خدمات در زمینه مایکروفر را دارند.

معرفی قطعات مهم برای تعمیر ماکروفر توکار

مایکروفر توکار نیز مثل ماکروفر رومیزی از قطعات مختلفی ساخته شده است. آشنایی با قطعات و عملکرد هرکدام از آن‌ها از راه‌های مفید برای شناسایی مشکل و تماس با مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی سروش سرویس است. تمام ماکروفرهای توکار از قطعات اصلی زیر تشکیل شده‌اند:

 • ترانس ولتاژ بالا: قطعه‌ای مربعی شکل و فلزی است که کار تامین ولتاژ بالای برق مورد نیاز مگنترون برای طبخ غذا را انجام می‌دهد.
 • موتور سینی گردان: موتور گردان وظیفه حرکت سینی ماکروفر و گرم‌شدن یکدست مواد غذایی داخل مایکروفر را بر عهده دارد.
 • فن خنک‌کننده : فن باعث خنک‌ شدن قطعات مایکروفر مانند برد و مگنترون می‌شود و بدین ترتیب از آسیب و سوختن قطعات جلوگیری می‌کند.
 • میکروسوئیچ: میکروسوئیچ قطعه‌ای است که وظیفه قطع و وصل کردن جریان برق در زمان باز و بسته‌شدن درب مایکروفر را دارد.
 • رله قدرت: جریان برق موردنیاز برای کارکردن دستگاه پس از فشردن کلیدهای مایکروفر را این قطعه تامین می‌کند.
 • سینی ماکروفر: صفحه‌ای است که غذا روی آن قرار می‌گیرد و باعث چرخیدن غذا و گرم شدن یکنواخت آن می‌شود.
 • لامپ مگنترون: لامپ مگنترون یا لامپ اشعه از اجزای مهم ماکروفر در تولید گرمای بالا از طریق امواج کوتاه است.
 • برد الکترونیکی: کنترل و فرماندهی به تمام بخش‌ها و قطعات ماکروفر توسط برد الکترونیکی آن انجام می‌شود. برد نقش مهمی در عملکرد مایکروفر دارد و حتی کوچک‌ترین مشکل در برد کار تمام قطعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل تعمیر برد ماکروفر باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای ماکروفر بوش انجام شود.
 • نمایشگر: از طریق نمایشگر می‌توانید تنظیمات، زمان پخت غذا و اطلاعات لازم را ببینید.
 • ورق میکا: میکا ورقه‌ای نسوز است که از تابش اشعه ماکروفر به بدنه آسیب‌زدن به مایکروفر جلوگیری می‌کند.
 • لامپ: لامپ به مشاهده غذای داخل ماکروفر در زمان روشن و بسته بودن درب می‌شود.
 • فیلترها: مایکروفرها دارای فیلتر ذغالی و چربی هستند که آلودگی و چربی غذاها را به خود جذب می‌کنند.
 • فیوز حرارتی: فیوز حرارتی وظیفه جلوگیری از بالا رفتن دمای زیاد ماکروفر و سوختن قطعات مثل منتگرون را دارد.
 • کوبل: کوبل قطعه‌ای سرامیکی یا شیشه‌ای برای اتصال و برقراری ارتباط بین موتور گردان و سینی ماکروفر است.

تکنسین‌های مجموعه سروش سرویس جزء بهترین تعمیرکار مایکروفر توکار بوش هستند که مهارت بالایی در عیب‌یابی، تعویض قطعات و تعمیر ماکروفر توکار دارند. همچنین در صورت به‌صرفه نبودن تعمیر قطعه از لحاظ کارایی و هزینه، اقدام به تعویض قطعه با قطعه اصلی و باکیفیت در منزل شما می‌کنند. در ضمن مجموعه سروش سرویس به‌غیر از ارائه خدمات تخصصی در سرویس و تعمیر مایکروفر، قطعات فابریک و باکیفیت را نیز می‌فروشد.

معرفی مزایای ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماکروفر توکار در محل شما

ارائه خدمات تعمیر و سرویس ماکروفر بوش در منزل شما، توسط تکنسین‌های سروش سرویس مزایای زیر را دارد:

 • آسیب نرسیدن به درب، بدنه و قطعات دیگر بر اثر حمل‌و‌نقل دستگاه به تعمیرگاه
 • آسودگی خیال شما بابت صحت تعمیرات با نظارت کامل شما در تمام مراحل عیب‌یابی و تعمیر
 • هماهنگی از نزدیک با شما برای تعویض یا تعمیر قطعات
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه با حضور تکنسین در منزل شما

شما ساکنین اصفهان می‌توانید با مجموعه سروش سرویس که نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوش در اصفهان است برای انجام خدمات تعمیر و سرویس مایکروفر در منزلتان تماس بگیرید.

نکات مهم نگهداری برای جلوگیری از تعمیر ماکروفر توکار بوش

علاج واقعه را قبل از وقوع کنید. برای جلوگیری از خرابی و پرداخت هزینه تعمیر ماکروفر بوش، توجه به نحوه نگهداری و استفاده از آن مهم است. شما می‌توانید با رعایت نکات زیر از خرابی‌های ناشی از استفاده نادرست از مایکروفر جلوگیری کنید.

قرار دادن ظروف مناسب در مایکروفر

ظرف‌های فلزی، پلاستیکی، قوطی کنسرو، کریستالی و ظرف‌های حکاکی شده با طلا و نقره را داخل ماکروفر قرار ندهید؛ زیرا این ظرف‌ها باعث ایجاد جرقه داخل ماکروفر و حتی آتش‌سوزی می‌شوند. ظرف‌های چینی و سرامیکی ساده به شکل گرد، بیضی یا گود بهترین ظرف‌ها برای استفاده در مایکروفر هستند.

تمیز کردن دستگاه از راه‌های کاهش نیاز به تعمیر ماکروفر توکار

برای افزایش طول عمر قطعات دستگاه، داخل بدنه، درب و گوشه‌های درب را بعد از استفاده تمیز کنید. برای تمیز کردن ذرات چسبیده و سرسخت، چهار دقیقه ظرف حاوی مخلوط آب و سرکه یا لیموترش را داخل ماکروفر قرار دهید. بعد از خاموش و خنک شدن، داخل محفظه را با پارچه یا اسفنج نرم پاک کنید. توجه کنید که موقع تمیز کردن دستگاه، برق آن قطع باشد.

روشن نکردن مایکروفر در صورت خالی بودن

در زمانی که غذایی داخل ماکروفر نیست آن را روشن نکنید. دستگاه در زمان روشنایی مقدار زیادی اشعه تولید می‌کند که این اشعه جذب غذا می‌شود. در هنگام خالی بودن، این اشعه توسط مایکروفر جذب شده و دستگاه صدمه می‌بیند.

استفاده از محافظ برق

نوسان برق باعث آسیب رسیدن به وسایل برقی می‌شود و مایکروفر نیز از این موضوع مستثنی نیست. برای همین برای محافظت از آن در برابر نوسان برق باید از محافظ الکتریکی استفاده کنید.

تعویض به‌موقع قطعات جانبی

قطعات جانبی مثل فیلترهای ذغالی و چربی پس از مدتی برای جلوگیری از استهلاک دستگاه و حفظ کارایی درست آن واجب است. غیر از زمان تعویض، توجه به کیفیت قطعه و تناسب آن با مایکروفرتان اهمیت دارد. برای همین قطعات جانبی اصلی را از نمایندگی تعمیرات تخصصی ماکروفر بوش مثل سروش سرویس بخرید.

سرخ نکردن مواد غذایی با مایکروفر

برای سرخ کردن غذا از ماکروفر استفاده نکنید. چربی و روغن این مواد غذایی می‌تواند باعث جرقه زدن و خطر آتش‌سوزی شود. همچنین توجه کنید که هرگز برای پخت یا گرم کردن تخم‌مرغ از مایکروفر و مایکروویو استفاده نکنید.

تعمیر ماکروفر توکار

سوالات رایج در مورد مشکلات دستگاه و تعمیر ماکروفر توکار

سوال‌های زیر، بیشترین سوال‌هایی هستند که تاکنون در مورد تعمیر مایکروفر از مجموعه سروش سرویس پرسیده شده است:

علت جرقه زدن مایکروفر چیست؟

خیلی وقت‌ها در مایکروفرها جرقه زدن اتفاق می‌افتد. بعضی از مواقع این جرقه زدن به‌خاطر خرابی دستگاه و بعضی مواقع به دلیل غذا و ظرف داخل آن پیش می‌آید. اگر داخل ماکروفر از فویل برای گرم‌کردن غذا یا ظروف فلزی استفاده کرده‌اید، جرقه زدن به‌خاطر آن اتفاق افتاده است. حتی کثیف بودن بدنه و سینی هم می‌تواند باعث جرقه زدن شود. در این مواقع ابتدا داخل دستگاه را تمیز کنید. اگر دوباره دستگاه در حین کار جرقه بزند، مشکل مربوط به قطعات دستگاه و مشکلات الکتریکی است. برای عیب‌یابی و جلوگیری از مشکلات جدی در زمان جرقه زدن ابتدا برق دستگاه را قطع و با بهترین تعمیرکار ماکروفر توکار بوش در اصفهان تماس بگیرید.

چرا مایکروفر توکار روشن نمی‌شود؟

مشکل روشن نشدن مایکروفر به‌خاطر مواردی مثل خرابی میکرو سوئیچ، فیوز حرارتی یا سرامیکی، قفل درب و مگنترون رخ می‌دهد.در بعضی مواقع هم علت روشن نشدن مایکروفر به دلیل مشکل در قطعات نیست؛ بلکه از قطعی پریز برق یا روشن بودن قفل کودک است.در مرحله اول و قبل از تماس با تعمیرکار می‌توانید پریز برق و دوشاخه برق دستگاه را بابت عملکرد صحیح تست کنید. در صورت درست بودن پریز و دو شاخه به پیغام خطا و صدای بوق توجه کنید که بابت قفل کودک نباشد. اگر مشکل مربوط به این موارد نیست با یکی از مراکز تعمیر فوری مایکروفر بوش تماس بگیرید.

علت گرم نشدن غذا داخل دستگاه و نیاز به تعمیر ماکروفر توکار چیست؟

گرم نکردن غذا از مشکلات رایجی است که در مایکروفرها اتفاق می‌افتد. این مشکل گاهی وقت‌ها به‌خاطر استفاده در زمان اوج مصرف برق، زیاد بودن حجم یا آب غذا و کثیف بودن دستگاه رخ می‌دهد. اگر مشکل از این موارد نباشد، خرابی قطعاتی مانند فیوز، مگنترون، دیود و برد الکتریکی علت گرم نشدن غذا در مایکروفر هستند. بهتر است برای راحتی خودتان در طبخ غذا در این مواقع با تعمیرگاه معتبر مایکروفر بوش تماس بگیرید.

هزینه تعمیر ماکروفر توکار چقدر است؟

هزینه تعمیر مایکروفر به عوامل مختلفی مانند نوع خرابی، قیمت قطعه در صورت تعویض، محل زندگی و انصاف تعمیرکار بستگی دارد. اگر می‌خواهید در کنار تعمیر اصولی هزینه‌ای معقول پرداخت کنید به مراکز تخصصی تعمیر مایکروفر در محل زندگی خود مراجعه کنید. در اصفهان می‌توانید تعمیر دستگاه خود را به بهترین تعمیرکار ماکروفر در اصفهان یعنی سروش سرویس بسپارید.

علت ایجاد صدای زیاد توسط مایکروفر چیست؟

گاهی اوقات صدای زیادی از مایکروفر در زمان کار شنیده می‌شود. این سروصدا به دلایل زیر ایجاد می‌شود:

 • قرار نگرفتن صحیح سینی، شفت و ریل در جای خود
 • خراب شدن دیود
 • مشکل در موتور گردان یا کوپل
 • خرابی منتگرون
 • گرفتگی پره‌های فن خنک‌کننده

مورد اول را خودتان می‌توانید بررسی و رفع کنید؛ اگر مشکل حل نشد برای عیب‌یابی با نمایندگی تعمیرات تخصصی ماکروفر بوش تماس بگیرید.

چرا دکمه‌های مایکروفر کار نمی‌کنند؟

علت کار نکردن تمام یا برخی از دکمه‌های دستگاه که نیاز به تعمیر ماکروفر توکار دارد، علت‌های مختلفی مانند خرابی خازن، برد اصلی یا قطعی در مدارهای اصلی متصل به صفحه‌کلید است. برای پیدا کردن قطعه خراب و تعمیر آن کار را به تعمیرکار حرفه‌ای ماکروفر بوش بسپارید.

تعمیر ماکروفر توکار بوش در اصفهان

برای انجام هر کاری باید کار را به متخصص آن سپرد. در تعمیر ماکروفر بوش نیز همین امر صدق می‌کند و به‌خاطر حساسیت مایکروفر و قطعات آن تعمیر آن باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. تکنسین‌های خبره مجموعه سروش سرویس با عیب‌یابی درست، استفاده از قطعات اصل، تخصص و سرعت عمل بالا در کنار قیمت مناسب در اصفهان حرف اول را می‌زنند.

برای همین استفاده از انواع خدمات در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی و مایکروفر سروش سرویس بهترین گزینه برای استفاده سالیان سال از مایکروفرتان است. برای دریافت هرگونه مشاوره و درخواست خدمات نصب، راه‌اندازی و تعمیر مایکروفر بوش با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲ –  ۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱