تعمیر گاز رومیزی

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر گاز رومیزی

تعمیر گاز رومیزی با توجه به حساسیت این وسیله گازسوز، تعمیرکار ماهر و آموزش‌دیده را می‌طلبد. برای جلوگیری از خسارت‌های جانی و حتی مالی ناشی از تعمیر نادرست، تعمیر اجاق گاز رومیزی بوش خود را به سروش سرویس بسپارید. تکنسین‌های سروش سرویس در تعمیر لوازم خانگی به‌خصوص اجاق گاز، وسواس و دقت بالایی را به خرج می‌دهند.

تعمیر اجاق گاز رومیزی بوش

باتوجه ‌به کوچک‌تر شدن فضای آشپزخانه‌های امروزی استفاده از گازهای صفحه‌ای به دلیل فضای کمی که اشغال می‌کنند، افزایش پیدا کرده است. گازهای رومیزی یا همان گازهای صفحه‌ای از هر برندی که باشند، پس از مدتی استفاده نیاز به سرویس و حتی تعمیر پیدا می‌کنند. باتوجه  ‌به اینکه از اجاق گاز حداقل دو بار در روز برای پخت غذا یا درست کردن چای استفاده می‌شود؛ هنگام خراب شدن آن، اصلی‌ترین دغدغه اعضا خانه پیدا کردن تعمیرکار مناسب است. هرچند در شهر اصفهان مرکز سروش سرویس با کارشناسان ماهر و دوره‌دیده خود، دغدغه‌ پیدا کردن تعمیرکار ماهر اجاق گاز بوش را کامل از بین برده است.

انواع گاز رومیزی

پیش از پرداختن به دلایل تعمیر اجاق گاز صفحه ای بهتر است ابتدا با انواع آن بیشتر آشنا شویم. گازهای رومیزی از نظر جنس صفحه، مدل‌های مختلفی دارند و افراد بسته به سلیقه و شرایط خود اقدام به خرید گاز رومیزی می‌کنند. همین تنوع مدل، نیاز به تعمیرکار خبره برای تعمیر اصولی گاز صفحه‌ای را بیشتر نشان می‌دهد. گازهای رومیزی یا صفحه‌ای بر اساس جنس بدنه به مدل‌های زیر تقسیم می‌شوند:

اجاق گاز رومیزی شیشه‌ای

صفحه این اجاق‌گازها از شیشه‌های نشکن با مقاومت بالا در برابر دما ساخته می‌شود. گازهای رومیزی شیشه‌ای از نظر رنگ شیشه و تعداد سر شعله‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. با اینکه شیشه‌ این مدل گازها نشکن است؛ اما افتادن ظرف‌های آشپزخانه روی آن‌ها می‌تواند باعث شکستن شیشه‌ها شود. در این مواقع باید تعویض شیشه را به تعمیرکار وارد و باتجربه سپرد.

اجاق گاز رومیزی استیل

صفحه استیل در تمام اجاق‌گازها حتی اجاق گازهای توکار و رومیزی از مدل‌های پرطرف‌دار گازهای صفحه‌ای است .

اجاق گاز رومیزی سرامیکی

در این مدل از گازهای رومیزی جنس صفحه از سرامیک نشکن و مقاوم در برابر حرارت است و به‌راحتی تمیز می‌شود.اگر اجاق گاز رومیزی صفحه استیل، شیشه‌ای یا سرامیکی محل کار یا منزلتان خراب شده است برای تعمیر اجاق گاز رومیزی در محل خود با مرکز سروش سرویس تماس بگیرید. کارشناسان سروش سرویس از پس رفع مشکلات انواع گاز رومیزی به‌راحتی برمی‌آیند.

معرفی قطعات اجاق گاز رومیزی

اجاق گازهای رومیزی نیز مانند دیگر اجاق گازها و لوازم برقی از قطعات مختلفی ساخته‌ شده‌اند و هرکدام از این قطعات کار خاصی را انجام می‌دهند. شناخت قطعات اجاق گاز رومیزی این امکان را به شما می‌دهد تا در مواقع نیاز، بهتر نوع خرابی گاز را تشخیص دهید. قطعات زیر از مهم‌ترین قطعات هر اجاق گاز رومیزی هستند:

 • لگنی: هر گاز رومیزی در زیر صفحه خود سینی فلزی بنام لگنی دارد و بقیه قطعات روی آن قرار می‌گیرند.
 • شیر: قطعه‌های فلزی چند راهه که گاز را به سر شعله‌ها می‌رساند.
 • بوبین: قطعه‌ای فلزی، سیم‌پیچی شده بین شیر و ترموکوپل است و پس از چرخاندن ولوم گاز مسیر گاز را باز می‌کند.
 • سر شعله: سر شعله قطعه‌ای فلزی همراه با قطعه‌ای لعابی برای پخش شعله و طبخ غذا است.
 • جعبه فندک:  جعبه فندک از طریق قطعات خود، جریان الکتریکی را تبدیل به جرقه کرده و در نتیجه سبب روشن شدن سر شعله‌ها می‌شود. چینی فندک و میکروسوئیچ دو قطعه مهم در جعبه فندک هستند. جعبه فندک جرقه را به سر شعله‌ها می‌رساند. میکرو سوئیچ جریان الکتریکی را از جعبه فندک به چینی فندک برای جرقه و روشن شدن سر شعله‌ها منتقل می‌کند. بسیاری از مواقع علت تعمیر اجاق گاز رومیزی خراب شدن همین جرفه زن است.
 • ولوم: ولوم‌ها، قطعات بیرونی گاز از جنس استیل یا پلاستیک فشرده نسوز هستند که وظیفه روشن، خاموش و تعیین اندازه شعله‌های گاز را برعهده دارند. ولوم‌های پلاستیکی بعد از مدتی استفاده و شستشو رنگ خود را از دست می‌دهند. اگر ولوم‌های گاز شما نیز دچار مشکل رنگ‌پریدگی شده‌اند می‌توانید از سروش سرویس ولوم مناسب گاز خود را بخرید.
 • صفحه اجاق گاز: صفحه خارجی و قابل دید اجاق گاز از جنس شیشه، سرامیک، استیل یا ترکیبی از شیشه و استیل است. قطعات خارجی اجاق گاز مانند شبکه چدنی و سر شعله روی صفحه قرار می‌گیرند. بعضی وقت‌ها به دلایل مختلف صفحه اجاق گاز به‌خصوص صفحه‌های شیشه‌ای دچار مشکل می‌شوند. در صورت شکستن شیشه برای تعویض آن از سروش سرویس کمک بگیرید تا به‌درستی مراحل تعویض و نصب آن بدون هیچ مشکل و خطایی انجام شود.
 • شبکه چدنی: قطعاتی مربعی یا دایره‌ای از جنس چدن یا فلز است که کتری و ظروف طبخ غذا روی آن قرار می‌گیرند.
 • ترموکوپل: ترموکوپل قطعه‌ای مهم نزدیک سر شعله‌ها با وظیفه کنترل جریان گاز و جلوگیری از انتشار زیاد گاز است. ترموکوپل نقش مهمی در روشن نگه‌داشتن شعله گاز و پخش نشدن بوی گاز در خانه دارد و در صورت خرابی باید تعمیر ترموکوپل اجاق گاز را به تعمیرکار حرفه‌ای گاز بوش بسپارید.
 • کابل‌ ارتباطی: کابل‌‌ متصل به جعبه فندک و خارج شده از زیر گاز و متصل به پریز برق بنام کابل ارتباطی یا همان کابل برق شناخته می‌شود.

خرابی هرکدام از قطعات در عملکرد نهایی گاز اختلال ایجاد می‌کند و حتی در صورت تعمیر یا تعویض دیرهنگام یا توسط تعمیرکار نابلد، حادثه آتش‌سوزی پیش می‌آید. پس هنگام خراب شدن قطعه‌ای از گاز، برای جلوگیری از خرابی‌های بیشتر، افزایش هزینه و حتی خرید اجاق گاز جدید برای تعمیر اجاق گاز رومیزی و قطعاتش با مراکز تخصصی تعمیر اجاق گاز رومیزی مثل سروش سرویس تماس بگیرید.

تعمیر اجاق گاز رومیزی

نکات مهم استفاده و نگهداری از گازهای رومیزی

گازهای رومیزی نسبت به اجاق گازهای دیگر ظریف‌تر هستند و برای حفظ سلامت و جلوگیری از خرابی زودهنگام آن‌ها نکات زیر را رعایت کنید:

 • برای جلوگیری از ایجاد خط‌وخش روی صفحه از کشیدن وسایل نوک تیز و سیم ظرف‌شویی روی صفحه خودداری کنید.
 • دقت داشته باشید هنگام جوش آمدن کتری یا تمیزکاری روی اجاق گاز آب ریخته نشود؛ زیرا آب به داخل لگن نفوذ کرده و به قطعات گاز آسیب می‌زند.
 • از قابله‌های متناسب با اندازه سر شعله‌ها استفاده کنید. استفاده از قابلمه‌های بزرگ‌تر باعث آسیب به گاز به‌خصوص صفحه شیشه‌ای می‌شود.
 • برای جلوگیری از شکست شیشه به طور هم‌زمان از چند قابلمه روی اجاق گاز شیشه‌ای استفاده نکنید.
 • سالی یکبار برای جلوگیری از خرابی گاز رومیزی آن را سرویس کنید.

شما می‌توانید برای نصب و سرویس گاز رومیزی خود در منزل روی خدمات سروش سرویس در اصفهان حساب باز کنید و از داشتن اجاق گاز سالم با عملکرد صحیح لذت ببرید.

معرفی مشکلات رایج و نیازمند تعمیر اجاق گاز رومیزی

گازهای رومیزی برندهای خارجی و ایرانی مانند هر نوع اجاق گازی پس از مدتی استفاده دچار مشکلاتی می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. بیشتر مشکلات مربوط به گازهای رومیزی که بابت آن‌ها با مرکز سروش سرویس تماس گرفته می‌شود، مشکلات زیر هستند:

از کار افتادن فندک اجاق گاز

از مشکلات رایج در بین اجاق‌های گاز، کار نکردن فندک و جرقه نزدن اجاق است. دلایل مختلفی مانند کثیفی، خیس بودن سر شعله‌ها یا خرابی قطعات فیزیکی، علت روشن نشدن فندک اجاق گاز هستند. برای رفع این مشکل ابتدا در صورت کثیفی گاز و سر شعله‌ها آن‌ها را تمیز و خشک کنید. اگر مشکل شما با این کار حل نشد، مشکل فنی برای گاز پیش آمده است و برای جلوگیری از مشکلات بیشتر و تحمیل هزینه گزاف با تعمیرکار حرفه ای اجاق گاز بوش رومیزی تماس بگیرید.

شکستن صفحه شیشه‌ای از دلایل تعمیر اجاق گاز رومیزی

صفحه‌های شیشه‌ای نشکن و مقاوم در برابر حرارت هستند؛ اما بعضی وقت‌ها به‌خاطر نصب نادرست، استفاده از ظرف بزرگ‌تر از اندازه چدنی و سر شعله و پرت شدن وسایل روی آن رخ می‌دهد. هرگز برای تعویض شیشه خودتان اقدام نکنید و با مراکز تخصصی تعمیر اجاق گاز رومیزی شیشه ای مثل سروش سرویس تماس بگیرید.

جرقه زدن مداوم پریز برق بعد از اتصال کابل ارتباطی گاز

اگر هنگام زدن کابل به پریز متوجه جرقه زدن یکسره پریز برق شده‌اید، میکروسوئیچ جعبه فندک اجاق گاز شما خراب شده است. در اولین قدم، بعد از قطع برق، کابل را از پریز در آوردید و با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز رومیزی برای رفع مشکل تماس بگیرید.

قطع نشدن فندک اجاق گاز رومیزی

اگر بعد از پیچاندن ولوم گاز، فندک اجاق بکار افتاد و دیگر خاموش نشد، یکی از قطعات مثل جرقه‌زن، بوبین یا ترانس اجاق گاز دچار مشکل شده‌ است. در این حالت برای قطع شدن فندک و جلوگیری از مشکلات دیگر کابل ارتباطی برق را از پریز جدا کنید. سپس برای عیب‌یابی مشکل، تعمیر یا تعویض قطعه با نمایندگی تعمیر گاز رومیزی تماس بگیرید.

کم بودن شعله اجاق گاز رومیزی

بعضی اوقات با افت جریان گاز، شعله‌ها نیز کم می‌شوند. در این مواقع اول وضعیت گاز منزل را بررسی کنید و اگر گاز افت فشار ندارد، سر شعله را تمیز کنید. در صورت زیاد نشدن شعله اجاق گاز، مشکل می‌تواند از شیر اجاق گاز باشد و تعمیر آن باید توسط تعمیرکار انجام شود تا مشکلی رخ ندهد.

برق داشتن صفحه و اجزای دیگر دستگاه از دلایل تعمیر اجاق گاز رومیزی

علت برق گرفتن بدنه گاز دلایل مختلفی مثل خیس شدن گاز، جدا شدن سیم‌های داخل گاز از محل خود، متصل نبودن سیم ارت باشد. اگر با دست زدن به هر یک از اجزای اجاق گاز، احساس برق گرفتگی کردید، فوری کابل برق گاز را از پریز بیرون آورید و برای رفع مشکل با تعمیرکار حرفه ای اجاق گاز بوش تماس بگیرید.

تعمیر اجاق گاز رومیزی بوش در اصفهان

سروش سرویس مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی بوش و انواع اجاق گاز بوش در اصفهان است. این مرکز تکنسین‌های مجرب و دوره‌دیده برای نصب، راه‌اندازی و تعمیر اجاق گاز رومیزی بوش در محل دارد. تکنسین‌های سروش سرویس برای کاهش هزینه شما در ابتدا با مهارت و دقت بالا به تعمیر قطعات می‌پردازند و در صورت حل نشدن مشکل اقدام به تعویض قطعه می‌کنند.

تکنسین‌های سروش سرویس، تمام خدمات مربوط به اجاق گازها از جمله نصب، راه‌اندازی، سرویس و تعمیر را در منزل شما انجام می‌دهند. پس اگر به سرویس، عیب‌یابی یا تعمیر گاز صفحه ای بوش در اصفهان توسط تکنسین‌ و تجهیزات حرفه‌ای باکیفیت بالا، هزینه‌ای منصفانه و بدون نیاز به حمل‌ونقل اجاق گاز نیاز دارید با شماره‌های زیر با مرکز سروش سرویس تماس بگیرید.

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱