تعمیر مخلوط کن

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر مخلوط کن

تعمیر مخلوط کن بوش با هزینه مناسب، در کمترین زمان و تضمین برگشت کارایی اولیه آن، بهترین حالت برای تعمیر این دستگاه است. امروزه مخلوط کن‌ها دستیارهای خوبی برای تهیه نوشیدنی، معجون و حتی برخی از غذاها مانند سوپ‌ها هستند. برای همین خرابی آن‌ها باعث آزرده شدن افراد می‌شود. برای اینکه دوباره بتوانید از استفاده از مخلوط کن خود لذت ببرید، تعمیر آن را به تعمیرگاه مجاز مخلوط کن بوش بسپارید. مرکز سروش سرویس در اصفهان از بهترین مراکز تعمیرات تخصصی مخلوط کن و سایر لوازم‌خانگی است. مطمئن باشید پس از تعمیر دستگاه خود در این مرکز تخصصی، دستیار خوب خود را برای سالیان سال در آشپزخانه‌تان خواهید داشت.

آشنایی با قطعات مخلوط کن

آشنایی با قطعات دستگاه، هنگام تماس با تعمیرکار برای گفتن ایراد مخلوط کن یا دریافت فاکتور برای پرداخت هزینه تعمیر مخلوط کن بوش مهم است. بدین وسیله شما راحت‌تر ایراد دستگاه خود را متوجه می‌شوید و شکی بابت نادرست بودن فاکتور بر دلتان راه پیدا نمی‌کند. قطعات اصلی مخلوط کن عبارت‌اند از:

 • موتور: مانند هر وسیله برقی دیگری موتور مخلوط کن از مهم‌ترین قطعات دستگاه است. موتور این دستگاه هم با جریان متناوب و هم با جریان مستقیم برق کار می‌کند. توجه کنید که عیب‌یابی و تعمیر موتور مخلوط کن باید توسط تعمیرکار ماهر انجام شود.
 • کوپلینگ: این قطعه کار اتصال پارچ به بدنه و چرخش دستگاه را انجام می‌دهد. در صورت خرابی کوپلینگ، مواد داخل پارچ می‌توانند به بیرون نشت پیدا کنند.
 • پارچ مخلوط کن: پارچ همان قسمتی است که مواد غذایی داخل آن ریخته می‌شود. پارچ‌های مخلوط کن در دو جنس شیشه‌ای و تلقی (پلاستیک شفاف) وجود دارند.
 • تیغه: تیغه، قطعه‌ای مکانیکی برای خرد و مخلوط کردن مواد غذایی داخل پارچ از جنس استیل ضد زنگ است. تیغه‌ها را در مواقع کند شدن یا شکستن باید تعویض کرد. این کار را خودتان می‌توانید با خرید تیغه باکیفیت متناسب با مدل و برند مخلوط کن منزل یا فروشگاهتان تعویض کنید.
 • صفحه کلید: این قسمت، دارای دکمه‌های مختلفی متناسب با مدل و نوع مخلوط کن است. در تمام مخلوط کن‌ها کلید روشن، خاموش و تعیین سرعت خرد کردن مواد روی این قسمت قرار می‌گیرد.
 • پروانه خنک‌کننده: این قطعه در ظاهر کوچک اما کاربردی با چرخش هوا و خنک کردن موتور از سوختن آن جلوگیری می‌کند.

قابل توجه شما که قصد تعمیر یا تعویض قطعه‌ای از مخلوط کن مثل تیغه یا پارچ را دارید، می‌توانید قطعات اصل و باکیفیت مخلوط کن را از سروش سرویس بخرید.

تعمیر مخلوط کن

8 نکته نگهداری از مخروط کن بوش برای جلوگیری از خرابی قطعات

از دلایل تعمیر مخلوط کن این است که برخی از قطعات به خاطر استفاده نادرست خراب می‌شوند. با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از خرابی زود هنگام قطعات مخروط کن و مراجعه به تعمیرگاه لوازم خانگی جلوگیری کنید.

 • هرگز آب جوش و مواد غذایی داغ را داخل پارچ نریزید.
 • از ریختن مایعات روی بدنه، کلیدها و موتور خودداری کنید.
 • در صورت کند شدن تیغه‌ها آن‌ها را تعویض کنید، استفاده از مخروط کن با تیغه‌های کند باعث فشار به موتور می‌شود.
 • هنگام وجود ترک، شکستگی یا نشتی پارچ از مخروط کن استفاده نکنید و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.
 • حداکثر تا ۸۰ درصد از ظرفیت پارچ آن را پر کنید تا مواد از آن بیرون نریزد.
 • برای خرد کردن مواد سفت مانند سیب زمینی خام و هویج از این دستگاه استفاده نکنید.
 • تعمیر مخروط کن را به فرد متخصص بسپارید.
 • پارچ و درب آن را با آب ولرم و مواد شوینده و بدنه را با پارچه مرطوب تمیز کنید.

با رعایت این نکته‌ها، مانع ایجاد بسیاری از خرابی‌های ناشی از استفاده یا نگهداری مخلوط کن می‌شوید و می‌توانید مدت‌ها از آن بدون نیاز به تعمیر استفاده کنید.

چه موقع نیاز به تعمیر مخروط کن بوش داریم؟

در صورت وجود برخی از مشکلات مثل شکستن پارچ یا کند شدن تیغه شما با خرید قطعه، خودتان می‌توانید مشکل را حل کنید. در بعضی مواقع نیز مشکل به ‌نحوی است که باید به تعمیرکار مراجعه کنید. مشکلات زیر مواردی هستند که برای رفع آن‌ها باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید:

 • خراب شدن و کار نکردن دکمه‌ها
 • روشن نشدن مخروط کن
 • ایجاد صدای و لرزش زیاد
 • نشت کردن مواد داخل پارچ به بیرون
 • نچرخیدن مخلوط کن با قدرت و سرعت
 • خاموش شدن مخلوط کن پس از چند لحظه روشن بودن
 • از کار افتادن موتور، پس از وصل کردن پارچ
 • گرم شدن بیش از حد موتور و بدنه دستگاه
 • خراب شدن دو شاخه یا کابل برق

تکنسن‌های متخصص سروش سرویس می‌توانند به‌خوبی تمام مشکلات و ایرادهای مخاوط کن را برطرف کنند. تکنسین‌های خبره به‌خوبی از عهده تعمیر و تعویض همه قطعات الکتریکی و مکانیکی انواع مخاوط کن بر می‌آیند.

مزایای انتخاب سروش سرویس برای تعمیر مخلوط کن بوش

با کمک مخلوط کن درست کردن انواع سس، سوپ، پوره و نوشیدنی از همیشه راحت‌تر است؛ اما مخاوط کن نیز مانند وسایل دیگر به‌مرور دچار ایراداتی می‌شود. اگر هنگام خرابی، تعمیر آن را به فرد متخصص بسپارید، به‌طور حتم دوباره صاحب دستگاهی سالم می‌شوید. در صورتی که تعمیر مخاوط کن توسط فرد نابلد انجام شود، علاوه بر پرداخت هزینه تعمیر می‌تواند باعث پرداخت هزینه خرید مخروط کن جدید توسط شما نیز بشود.
غیر از تعمیر اصولی، استفاده از تعمیرکار حرفه ای مخلوط کن بوش و لوازم‌خانگی کوچک و بزرگ مزایای زیر را دارد:

 1. کیفیت بالای تعمیرات به ‌خاطر عیب‌یابی درست
 2. سعی در تعمیر ماهرانه قطعات در صورت بهینه بودن هزینه تعمیر به‌جای تعویض
 3. استفاده از قطعه اصلی و درجه یک هنگام تعویض قطعه
 4. اعلام هزینه تعمیر مخلوط کن به صورت منصفانه
 5. سرعت عمل و دقت بالا در ارائه خدمات سرویس، تعمیر و حتی تعویض قطعه
 6. ارائه مشاوره و توضیحات کامل در خصوص دستگاه و قطعات آن
 7. تعمیر دستگاه در زمان دلخواه شما

تمام آنچه که برای تعمیر مخلوط کن خود مدنظر دارید با انتخاب این مرکز برآورده می‌شود.

تعمیر انواع مخلوط کن

مشکلات متداول انواع مخلوط کن

با اینکه از نظر عملکرد و ساختار، چهار مدل مخلوط کن در دنیای لوازم‌خانگی وجود دارد؛ اما برخی از مشکلات در بین این مدل‌ها رایج است. شما با شناخت مشکلات رایج انواع مخلوط کن ها می‌توانید در هنگام بروز آن‌ها خونسردی خود را حفظ کنید و بهترین تصمیم را برای تعمیرات آن بگیرید.

روشن نشدن دستگاه

این مشکل می‌تواند به ‌دلایل مختلفی مانند قطعی کابل، خرابی دکمه یا سوختن موتور بوجود بیاید. اما قبل از مراجعه به تعمیرکار بهتر است برای اطلاع از صحت پریز برق، دو شاخه دستگاه را در پریز دیگری بزنید. اگر دستگاه روشن نشد برای عیب‌یابی و تعمیر به تعمیرکار حرغه ای مخلوط کن بوش در اصفهان مراجعه کنید.

تولید صدای زیاد از دلایل تعمیر مخلوط کن

اگر هنگام کار، دستگاه شما سروصدای زیادی تولید می‌کند باید برای تست تیغه، بوش، هسته فلزی آرمیچر و کفشک با نمایندگی مجاز تعمیر مخلوط کن بوش تماس بگیرید.

کم شدن سرعت و قدرت

این مشکل از سری مشکلاتی است که برای رفع آن باید قطعات الکتریکی و مکانیکی مختلفی توسط فرد متخصص بررسی شود.  در حالت کلی مشکل کم شدن قدرت و سرعت مخلوط کن، به خاطر خرابی بوش موتور یا بوش تیغ، کوتاه شدن زغال دستگاه، کثیف شدن کلکتور و نیم سوز شدن آرمیچر اتفاق می‌افتد.
برای جلوگیری از آسیب به قطعات دیگر و حتی سوختن موتور در هنگام بروز این مشکل، آن را برای تعمیر به تعمیرگاه مجاز مخلوط کن بسپارید.

خرد نکردن کامل مواد غذایی از دلایل نیاز به تعمیر مخلوط کن

در بیشتر مواقع این ایراد به ‌خاطر کندی تیغه‌های خرد کن داخل پارچ رخ می‌دهد. شما در قدم اول می‌توانید تیغه‌ها را تیز کنید؛ اما در صورت حل نشدن مشکل برای یافتن علت مشکل و رفع آن، دستگاه را برای تعمیر به تعمیرکار ماهر بدهید.

خاموش شدن دستگاه چند لحظه پس از شروع کار

در بیشتر موارد به خاطر قرار نگرفتن درست قطعات در جای خود، مخلوط کن پس از روشن شدن، خاموش می‌شود. برای همین بررسی کنید که قطعات دستگاه به‌درستی در جای خود قرارگرفته باشند. در صورت درست بودن جای قطعات، ایراد می‌تواند از خرابی پروانه خنک‌کننده یا محافظ الکتریکی موتور (اورلود) باشد. برای جلوگیری از سوختن موتور، در هنگام بروز این مشکل به تعمیرکار حرفه ای مخلوط کن مراجعه کنید.

از کار افتادن موتور مخلوط کن پس از نصب پارچ

این مشکل از دسته مشکلاتی هست که شما بدون نیاز به تعمیرکار می‌توانید آن را برطرف کنید. این مشکل به ‌خاطر گیرکردن تیغه اتفاق می‌افتد. ابتدا دستگاه را از برق بیرون بکشید، تیغه را با دست بچرخانید. در صورت گیرکردن پس از جدا کردن قطعات پارچ مقداری روغن یا گریس به تیغه‌ها بزنید و سپس قطعات را در جای خود قرار دهید. سپس دستگاه را روشن و از آن استفاده کنید.

تعمیر مخلوط کن بوش در اصفهان

به‌احتمال زیاد ضرب‌المثل “هرکس را بهر کاری ساخته‌اند” را شنیده‌اید. این ضرب‌المثل در مورد سپردن وسایل تعمیری به‌دست فرد متخصص به‌ خوبی صدق می‌کند. برای همین در هنگام خرابی مخلوط کن بوش منزل یا محل کار خود، تعمیر آن را در اصفهان به مجموعه سروش سرویس بسپارید.

تمام تکنسین‌های این مرکز در خصوص تعمیر انواع لوازم‌خانگی، دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اند. در نتیجه با تخصص و مهارت خود از پس تعمیر فوری مخلوط کن بوش بر‌می‌آیند. به ‌همین دلیل پس از تعمیر دستگاه، توسط تعمیرکاران حرفه‌ای سروش سرویس برای مدت طولانی می‌توانید از استفاده از آن لذت ببرید. به جز انجام تعمیرات، برای خرید قطعه اصلی، مشاوره در خرید یا تعویض قطعه می‌توانید از خدمات مشاوره این مرکز از طریق تماس با شماره‌های زیر بهره ببرید.

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱