تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

آیا برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان نیاز به کمک دارید؟ آیا نمی‌دانید مشکل دستگاه شما چیست؟ آیا دستگاه شما به‌خوبی کار نمی‌کند؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، در این مطلب ما را همراهی کنید تا شما را برای حل مشکل راهنمایی نماییم.

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل مفید و بسیار کاربردی در هر خانه می‌باشد که امروزه استفاده از آن بیش از قبل شده است. یکی از نکات مهمی که شما باید در رابطه با ماشین‌های ظرفشویی بدانید، نحوه استفاده درست از آن است. ماشین‌های ظرفشویی در برندهای مختلفی تولید می‌شوند که یکی از معروف‌ترین آنها، ماشین ظرفشویی زیمنس است. گاهی اوقات ممکن است این ماشین کارکرد درستی نداشته باشد. عدم کارکرد درست ماشین ظرفشویی زیمنس با یک سری از خطاها، کدها و علائم نشان داده می‌شود که نیاز به تعمیر دارد. در این بخش تلاش کرده‌ایم تا با این ماشین ظرفشویی و مشکلاتی که نیاز به تعمیر دارند، آشنا شویم.

معرفی ماشین ظرفشویی زیمنس

ماشین ظرفشویی زیمنس، یک دستگاه الکترونیکی است که برای شستشوی ظروف و لوازم آشپزخانه استفاده می‌شود. این ماشین با استفاده از آب و مواد شوینده، ظروف را به صورت خودکار شستشو می‌دهد و در نهایت آن‌ها را خشک می‌کند. ماشین ظرفشویی زیمنس با توجه به قابلیت‌های بسیار بالایی که دارد، در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب است. این ماشین، دارای طراحی مدرن و ایده‌های ابتکاری‌ است که زندگی را آسان‌تر می‌کند. شما به‌دلیل حداکثر انعطاف پذیری آن، عاشق این ماشین ظرفشویی خواهید شد. به لطف قابلیت‌های عملی مانند قسمت‌های جانبی قابل تنظیم، ارتفاع و انگشتان تاشو همه چیز جای خود را پیدا می‌کند. حتی ملاقه‌های بزرگ و قاشق چای‌خوری کوچک هم در آنها جای می‌گیرند.

مشکلات ماشین ظرفشویی زیمنس

اگر شما هم دارنده ماشین ظرفشویی زیمنس هستید، ممکن است با یکی از این مشکلات مواجه شده باشید و به دنبال یک نمایندگی تعمیر ظرفشویی زیمنس در اصفهان برای رفع آنها باشید. در ادامه مطلب با انواع مشکلات این ماشین ظرفشویی آشنا می‌شویم.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی

نشتی آب در ماشین ظرفشویی معمولاً به علت بروز مشکل در یکی از بخش‌های تخلیه اتفاق می‌افتد. بنابراین در صورت بروز این مشکل ابتدا شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید. هرگونه تاخوردگی و یا گرفتگی در مسیر شیلنگ تخلیه، عامل اصلی برای انسداد خواهد بود. بهتر است در صورت پارگی آن را تعویض نمایید. پمپ تخلیه نیز باید بررسی گردد. این بخش نقش مهمی در تخلیه صحیح آب داشته و در صورت مسدود شدن و یا خرابی پمپ، باید تعویض گردد. ابتدا محل نشتی را پیدا کنید. سپس لازم است واشر اطراف درب ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن و آسیب ندیدن آن مطمئن شوید. اگر با این موارد باز هم نتوانستید علت نشتی را بیابید، بهتر است از تعمیرکاران سروش سرویس در این زمینه کمک بخواهید.

چراغ چشمک زن در ماشین

در ماشین‌های ظرفشویی هوشمند که زیمنس یکی از آنها است، در صورت بروز هر گونه مشکل، یک کد خطا و یا چراغی به صورت چشمک زن نمایش داده می‌شود. هر کد خطا معمولا نشان دهنده بروز مشکل خاصی در ماشین ظرفشویی است و از نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان خبر می‌دهد. برای عیب‌یابی این مشکل ابتدا باید با یک تعمیرکار حرفه ای ظرفشویی زیمنس در اصفهان تماس بگیرید تا کد خطا را معنا کرده و مشکل را برطرف کند. پمپ تخلیه به کمک پروانه آب را از مسیر شلنگ تخلیه خارج می‌کند. در صورتی که برای این بخش مشکل پیش آید، پمپ از کار افتاده و چراغ روی کنترل پنل چشمک می‌زند. برای رفع این مشکل باید با یک تعمیرکار مشورت نمایید. امکان دارد پمپ نیاز به تعویض داشته باشد.

بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی زیمنس

چفت درب ماشین ظرفشویی، درب را به سوی خود کشیده و موجب می‌گردد درب بسته شود. با انجام این کار، دیگر آب از ماشین ظرفشویی نشتی پیدا نمی‌کند. همچنین قفل درب نیز کلید را به سمت قفل ایمن ماشین ظرفشویی می‌کشد، در این صورت ماشین ظرفشویی از بسته بودن درب اطمینان حاصل کرده و شروع به کار می‌کند. حال در صورتی که چفت قفل در انجام این عملیات، هماهنگ نباشد، درب به خوبی بسته نخواهد شد. این مشکل می‌تواند ناشی از موارد الکتریکی و یا مکانیکی باشد. به همین علت لازم است این بخش بررسی شده و در صورت نیاز تعویض گردد. پس در صورت روبرو شدن با این مشکل با مرکز تعمیرات ظرفشویی زیمنس در اصفهان و یا شهر خود تماس بگیرید.

تولید سر و صدای زیاد

برای بررسی مشکل ابتدا باید به سراغ پمپ رفت. پمپ، معمولاً کار ورود فشار بر بازوهای آبپاش، به منظور آغاز عملیات شستشو را بر عهده دارد. همچنین در روند تخلیه نیز دخیل است بنابراین در صورت بروز مشکل برای پمپ ممکن است هر یک از عملیات گفته شده دچار مشکل شوند. در نتیجه صدای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی خارج شود. در صورتی که هر یک از قطعات ماشین ظرفشویی، شل و یا فرسوده شده باشند، می‌توانند سبب تولید صدای غیر طبیعی در آن شوند. بنابراین در این مرحله نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در محل خواهد بود.

آبگیری نکردن از دیگر دلایل تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان

اگر دستگاه آبگیری نمی‌کند، در ابتدا شیر برقی را بررسی نمایید، زیرا وظیفه آبگیری در ماشین ظرفشویی را به عهده دارد. اگر آب ورودی زیر حد مجاز اتست، شیر برقی را باید بررسی کرد. اگر مصرف آب بیش از حد است حتماً هیدرواستاتیک را چک نمایید.

سفیدک زدن ظروف شیشه‌ای در دستگاه

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از شستشو ظروف شیشه‌ای در ماشین ظرفشویی زیمنس، روی ظروف سفیدک باقی مانده باشد. علت اصلی آن می‌تواند سختی آب باشد. برای حل این مشکل می‌توانید از مواد شوینده مخصوص آبِ سخت استفاده کنید. لازم است از برنامه کمک شستشو هم بهره ببرید. در صورت رفع نشدن عیب می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیر سروش سرویس بهره‌مند شوید.

تعمیر ظرفشویی زیمنس در اصفهان
مشکلات رایج ظرفشویی زیمنس

تمیز نشستن ظروف

اگر ظروف شما به درستی در این ماشین ظرفشویی تمیز نمی‌شود، می‌توانید با کمک موارد زیر تعمیر ظرفشویی زیمنس در منزل را انجام دهید.

 • مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد پر نکرده باشید.
 • بررسی کنید که آیا ظرفی مانع از چرخش بازوهای آبپاش شده است یا خیر
 • اطمینان حاصل نمایید که مواد شوینده مناسب را برای شستشو انتخاب کرده‌اید.
 • مواد شوینده را در جای مناسب نگهداری کنید تا سالم بماند.
 • مطمئن شوید که واشر بالای ظرف تخلیه شل نشده باشد.
 • بازوی اسپری ماشین ظرفشویی را از چربی تمیز کنید تا در صورت وجود انسداد برطرف شود. به این ترتیب ابتدا درپوش‌های انتهایی سبدهای ماشین ظرفشویی زیمنس خود را بردارید. سپس پوشش بازوهای آبپاش را در جهت عقربه‌های ساعت برداشته و سوراخ‌های این بازو را تمیز کنید.

عدم تخلیه آب و تعمیر ظرفشویی Siemens در اصفهان

اگر آب دستگاه تخلیه نشود، قطعاً برای شما خوشایند نخواهد بود. این مشکل، علل مختلفی دارد. دلیل آن می‌تواند عدم حرکت صحیح قطعات لوله سوپاپ در مخزن تخلیه باشد و یا اینکه مشکل برق رسانی به موتور پمپ باشد. در هر صورت بهتر است که فرد متخصصی در این زمینه مشکل را شناسایی کرده و برای رفع آن برآید.

تعمیر مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

در بسیاری از مواقع افراد با قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی به ناگهان با حالت روشن نشدن ماشین روبرو می‌شوند. این مشکل ممکن است از قفل نشدن درب، مشکل تایمر یا کنترل الکترونیکی، صفحه برنامه ماشین ظرفشویی، رله روشن کننده ظرفشویی، فیوز حرارتی و موتور ماشین ظرفشویی باشد. برای بررسی این موارد حتما از یک مرکز تعمیرات ظرفشویی زیمنس در اصفهان کمک بگیرید.

نکات مهم در جلوگیری از آسیب دیدن ماشین ظرفشویی زیمنس

قطعاً با نگهداری اصولی و رعایت یک سری از موارد نیاز شما به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان کاهش پیدا می‌کند. به همین خاطر یک سری موارد را گرد هم آورده‌ایم تا شما با کمک آن بتوانید ماشین ظرفشویی سالمی داشته باشید. برای پیشگیری از آسیب دیدن ماشین ظرفشویی زیمنس (Siemens) و حفظ عملکرد بهتر آن، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • بار مخصوص: مطمئن شوید که تعداد ظروف و لوازم آشپزخانه‌ای که در ماشین قرار می‌دهید، متناسب با ظرفیت ماشین ظرفشویی است. بار زیاد ممکن است به ماشین آسیب وارد کند.
 • پیش‌شستشو: ظروف خیلی کثیف را پیش‌شستشو کنید. این کار به جلوگیری از انسداد فیلترها و لوله‌ها کمک می‌کند.
 • استفاده از مواد شوینده: از مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی استفاده کنید و مقدار مناسبی از آنها را به ماشین اضافه کنید. استفاده از مواد شوینده نامناسب می‌تواند به تجمع رسوبات و آسیب به قطعات داخلی ماشین منجر شود.
 • پاکسازی و نگهداری فیلترها: فیلترهای ماشین ظرفشویی، مانند فیلتر زباله و فیلتر پمپ، را به منظور پاکسازی و نگهداری منظم بررسی و تمیز نگه دارید. این کار به افزایش عمر مفید ماشین کمک می‌کند.
 • آبکشی منظم: اگر منطقه شما آب سخت دارد، از دوره‌های آبکشی خاصی در ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا رسوبات کلسیم و معادن دیگر را از دستگاه دور کنید.
 • دقت در بارگذاری: ظروف را به گونه‌ای بارگذاری کنید که اشیاء بزرگ به قطعات کوچک تصادفی نخورند و قفل نشوند.
 • عیب‌یابی مختصر: اگر ماشین علائم عملکرد غیرعادی نشان می‌دهد، به مشکل فنی آن توجه کنید و در صورت لزوم به تعمیرکار ماهر ظرفشویی زمینس در اصفهان مراجعه نمایید.
 • دستورالعمل تولید کننده: همیشه دستورالعمل‌ها و راهنمای مربوط به ماشین ظرفشویی زیمنس را دنبال کنید و توصیه‌های تعمیر و نگهداری را رعایت نمایید.
 • نظافت دریچه زباله: در پایین ماشین ظرفشویی شما یک دریچه قابل باز شدن وجود دارد که حاوی مقداری زباله است که باید تمیز گردد.

توجه به این نکات و نگهداری منظم می‌تواند عمر مفید ماشین ظرفشویی زیمنس شما را افزایش دهد و از آسیب دیدن آن جلوگیری کند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان

هزینه تعمیر ظرفشویی زیمنس به عوامل مختلفی همانند نوع مشکل دستگاه، اجرت تکنسین و قیمت قطعات ماشین ظرفشویی بستگی دارد. به همین خاطر برآورد هزینه تعمیرات بدون عیب‌یابی و بازدید تعمیرکار، امکان‌پذیر نخواهد بود. با این حال، هزینه‌هایی همانند هزینه رفت و آمد تعمیرکار یا عیب یابی ماشین ظرفشویی زیمنس قدیمی و جدید مبلغ ثابتی است که در همان تماس اولیه می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید. به شما اطمینان می‌دهیم که هزینه تعمیر ظرفشویی در اصفهان توسط سروش سرویس فوق العاده منصفانه و مقرون به‌صرفه خواهد بود.

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در  اصفهان

در صورت بروز هرگونه مشکل یا اختلال در عملکرد ماشین ظرفشوییsiemens  در اصفهان، می‌توانید درخواستتان را با ما در میان بگذارید. بخش تعمیرات سروش سرویس آماده خدمت رسانی به شما سروران می‌باشد. تعمیرات ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه باعث افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. همچنین این نمایندگی خدمات خود را با استفاده از قطعات اورجینال ارائه می‌دهد.
سروش سرویس سابقه‌ای درخشان در تعمیرات داشته که با حضور در محل، شما را از جابه‌جایی ظرفشویی بی‌نیاز می‌کند. همچنین در این پروسه هیچگونه آسیبی به دستگاه شما وارد نمی‌شود. این نمایندگی به جز تعمیر قطعات جانبی، مجوز نمایندگی نصب و راه‌اندازی انواع ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف نظیر بوش، ال جی، زیمنس و جنرال‌الکتریک را دارد. پس برای نصب و راه‌اندازی می‌توانید با این نمایندگی در ارتباط باشید.