دلایل وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

در این مقاله قصد داریم در مورد آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، دلایل آن و روش‌هایی برای حل این مشکل صحبت کنیم. هر لباسشویی با پمپاژ آب شروع به کار می‌کند. هیچ ماشینی بدون ورود آب قادر به کار کردن نیست؛ شاید بچرخد اما بدون آب فقط حرکت سیار دارد نه شستشو. حتماً برای شما هم پیش آمده که لباس‌ها را داخل لباسشویی ریختید و با زدن دکمه منتظر شستشو باشید؛ اما بعد از چند دقیقه‌ متوجه شده‌اید که جریان آب به داخل ماشین لباسشویی قطع است. با گذشت زمان و استفاده طولانی مدت، ماشین ‌لباسشویی با مشکل مواجه می‌شود. از مهم‌ترین این مشکلات که نیاز به تعمیر فوری لباسشویی در اصفهان و سایر شهرها دارد، وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی است. در این مقاله ما دلایل وارد نشدن آب به داخل لباسشویی را با شما بررسی می‌کنیم.

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

پایین بودن فشار آب منزل

یکی از دلایل رایج که آب وارد ماشین ‌لباسشویی نمی‌شود، می‌تواند به کم بودن فشار آب در منزل شما به خصوص در زمان اوج مصرف مربوط باشد. شاید پمپ آب منزل توانایی لازم برای رساندن آب به طبقه شما به ویژه در طبقات بالا را نداشته باشد. این مسئله باعث اختلال در کارایی لباسشویی می‌شود. بنابراین قبل از هر کاری، فشار آب منزل رو چک کنید تا مطمین شوید مشکل از فشار آب نیست.

باز و بسته کردن شیر ورودی آب

اگر مشکل از فشار آب نیست، شما در مرحله بعد باید نسبت به باز و بسته کردن شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی اقدام کنید. ممکن است شلنگ آب لباسشویی شما به هر دو ورودی آب گرم و سرد یا فقط ورودی آب سرد متصل باشد. بنابراین چک کنید آیا اصلاً شیر آب باز یا بسته است. برای این کار شلنگ ورودی را باز کنید و یک ظرف زیرآن بگیرید تا اگر آبی وجود دارد، روی زمین ریخته نشود.

خرابی شلنگ‌ های ورودی از دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

خوب در مرحله بعد باید شلنگ ورودی را چک کنید تا بدانید سالم است. چون این شلنگ‌ها گاهی دچار پیچ‌خوردگی می‌شوند. همین مسئله باعث قطع جریان آب به داخل لباسشویی می‌شود. همچنین ممکن است این شلنگ‌ها پاره شده یا چیزی داخل آنها گیرکرده باشد که در این حالت هم آب به اندازه واقعی وارد لباسشویی نخواهد شد.

بررسی فیلتر ورودی آب

فیلتر توری قبل از شیر برقی ماشین لباسشویی قرار گرفته و مانع ورود زباله‌های ریز به لباسشویی می‌شود. اما بعد از مدت طولانی کار کردن ممکن است دستگاه پر شود و نیاز به سرویس و جرم‌گیری داشته باشد. برای این کار ابتدا باید محل اتصال شلنگ ورودی به لباسشویی را باز کنید و با احتیاط فیلتر توری شکل کوچک را برداشته و جرم گیری نمایید. سپس دوباره جای خودش بگذارید. این فیلتر هر شش ماه یک بار باید جرم‌گیری شود.

علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

جرم‌ گرفتن داخل جاپودری

کثیفی جا پودری از مهم‌ترین دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است. بنابراین اگر زمان زیادی از تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی شما می‌گذرد، باید بدانید رسوبات زیادی دراین نقطه جمع شده که نیاز به رسیدگی دارد. هنگام خارج کردن جاپودری متوجه سوراخ‌های ریزی در سقف آن می‌شوید که ممکن است به مرور بسته و مانع وارد شدن آب به داخل لباسشویی شوند. این شیارها را می‌توانید با یک وسیله باریک و نارک تمیز و جاپودری را در جای خودش قرار دهید.

مسدود شدن شیربرقی از مهمترین دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود آب به داخل لباسشویی وارد نشود، مسدود شدن شیر برقی است. آب ورودی منزل به ماشین لباسشویی در حین کار همیشه باز است. گاهی وارد شدن آب به داخل ماشین لباسشویی کند است که در این حالت شیر برقی درست کار نمی‌کند. در این حالت جریان قطع و وصل آب به داخل لباسشویی کامل انجام نمی‌شود. باید بررسی کرده و ببینید این قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

سلامت سوئیچ تشخیص سطح آب

سلامت شیر برقی ارتباط مستقیمی با سلامت سوئیچ تشخیص سطح آب دارد. این سوئیچ که به اهرم فشار هم معروف است، سطح آب داخل دیگ را می‌سنجد. بعد از تشخیص حد مطلوب آب داخل لباسشویی، ولتاژ لازم به شیر برقی ارسال می‌شود. اگر این سوئیچ فشار خراب باشد، جریان  انتقال پیام به شیر برقی قطع می‌شود. در این حالت سوئیچ سطح تشخیص آب داخل دیگ درست کار نمی‌کند و در نتیجه آبی هم وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود.

خرابی برد الکترونیک از اصلی‌ترین علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

هر عملی در لباسشویی ابتدا توسط جریانی از برد الکترونیک تایید می‌شود. جریان آب از شیر منزل به سمت شیر الکتریکی لباسشویی یا رسیدن جریان هیدرواستات به شیر برقی نمونه‌هایی است که به وسیله برد الکترویکی انجام خواهد شد. بنابراین خرابی برد ماشین لباسشویی می‌تواند از اصلی‌ترین دلایل وارد نشدن آب به داخل لباسشویی باشد. در این شرایط، بهترین راهکار، تعویض برد لباسشویی است.

تعمیر انواع لباسشویی در اصفهان

خوب اگر بعد از خواندن این مطلب توانستید دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید به شما تبریک می‌گوییم. اگر نیاز به تعویض قطعه دارید می‌ توانید این کار را به متخصصان باتجربه در وب سایت ما بسپارید. درحال حاضرانواع قطعات تقلبی در بازار وجود دارد که کار را مشکل کرده است. قیمت بالای این قطعات نیز، مشکل را دو چندان کرده و باعث اختلال در ماشین لباسشویی شما می‌شود. بنابراین برای تهیه قطعات اصل با قیمت مناسب، مشاوره و کمک کارشناسان می‌تواند سودمند باشد.
در اصفهان می‌توانید برای انجام کلیه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها با شرکت سروش سرویس تماس بگیرید. این شرکت دارای نمایندگی تعمیرات مجاز بوش در اصفهان است و کارشناسان آن در تعمیر و تعویض قطعات برندهای معروف ماشین لباسشویی بسیار ماهر و با تجربه هستند. بهتر است بدانید تعمیر ماشین لباسشویی و تشخیص علت آبگیری نکردن آن در محل انجام می‌شود و نیازی به جابه‌جایی دستگاه نخواهید داشت. کارشناسان ما با حضور در منزل شما در کم‌ترین زمان و مناسب‌ترین قیمت، می‌توانند دلیل وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی و سایر مشکلات دستگاه را برطرف نمایند.
باتوجه به قیمت روز افزون وسایل خانگی از جمله ماشین لباسشویی، بهترین کار این است که از آن به خوبی نگه‌داری کنید. جهت کاهش هزینه حمل و نقل، جابه‌جایی و نیز جلوگیری از آسیب به ماشین لباسشویی که زمان زیادی نیز قطعا از شما خواهد گرفت، از خدمات آنلاین سایت ما به صورت غیرحضوری استفاده نمایید.